Nordic Retro Ceramic ,Table Lamp Fabric Lampshades, Bedside Table Lamps, Room Decoration, Indoor Lighting, Floor Lamps
Rated 5.00 out of 5 based on 5 customer ratings
(5 customer reviews)
$29.99 – $106.99Price range: $29.99 through $106.99
SKU:
LKAUVQ7F852U
Category: Indoor Lighting
Description
[xlmodel]-[photo]-[0000]






































Additional information
| Weight | 4.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 35 in |
| Brand Name | FLDJL |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | Assembly |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Power Source | AC |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Origin | |
| Features | Ceramic floor lamp |
| Wattage | 6-10W |
| Body Material | Ceramic |
| Technics | Forged |
| Item Type | Floor Lamps |
| Warranty | 2years |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Is Dimmable | No |
| Material | Ceramic |
| Switch Type | Remote Control |
| Model Number | WH-AP-42 |
| Shade Direction | Up & Down |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Shade Type | Ceramic |
| Certification | RoHS, CE, CCC, GS, LVD |
| Application | Bed Room |
| Base Type | E27 |
| Finish | Polished Chrome |
Reviews (5)
5 reviews for Nordic Retro Ceramic ,Table Lamp Fabric Lampshades, Bedside Table Lamps, Room Decoration, Indoor Lighting, Floor Lamps
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $8.99Price range: $3.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$56.99 – $502.99Price range: $56.99 through $502.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$11.99 – $12.99Price range: $11.99 through $12.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$49.99 – $69.99Price range: $49.99 through $69.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

0***r –
A very satisfactory desk lamp. It looks great when placed on the cabinet.
Lampshade Color: lampshade Color: Button switch Body Color: Warm light
道***戸 –
A high-quality desk lamp, very beautiful and satisfactory.
Lampshade Color: lampshade Color: Button switch Body Color: Warm light
0***r –
A high-quality desk lamp placed by the bedside looks very nice.
Lampshade Color: lampshade Color: Button switch Body Color: Warm light
政***森 –
Lampshade Color: lampshade Color: Button switch Body Color: Warm light
x***2 –
Lampshade Color: lampshade Color: Button switch Body Color: Warm light