Nordic Retro Glass Chandelier Medieval pendant light simple modern creative glass bedside lamp retro green pendant light
Rated 5.00 out of 5 based on 6 customer ratings
(6 customer reviews)
$16.99 – $17.99Price range: $16.99 through $17.99
SKU:
J9WL6QEBY225
Category: Indoor Lighting
Description





Additional information
| Weight | 1.500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 30 in |
| Brand Name | Claeted |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| Material | Glass Stone |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 220 V |
| Luminous Flux | <60 |
| Installation Method | Assembly |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 2 years |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
Reviews (6)
6 reviews for Nordic Retro Glass Chandelier Medieval pendant light simple modern creative glass bedside lamp retro green pendant light
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $46.99Price range: $34.99 through $46.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $38.99Price range: $34.99 through $38.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

s***r –
Body Color: F Color: Tri colored light
К***а –
excellent quality, delivery on time
Body Color: F Color: white light Size: Dia25cm
К***а –
The quality is good, looks original.
Body Color: J Color: white light Size: Dia25cm
s***r –
Body Color: F Color: No bulb Size: Dia25cm
Anonymous –
Body Color: G Color: warm light Size: Dia25cm
Anonymous –
Body Color: E Color: warm light Size: Dia25cm