Nordic Simple Circles Pendant Lamp Chandelier LED 3 Rings lights for Dining Bar Living Room Chandelier Loft home decoration
$38.99 – $42.99Price range: $38.99 through $42.99
Description
Material: Aluminum + Iron
Light source: LED chip
Color temperature: 3 color changeable(include warm light/cool light/Neutral light, Controlled by wall switch, no RC
Voltage: AC220V
Material: Aluminum + Iron
size:
3 circles: 20 + 40 + 60cm
Color: white/black/golden
Application: living room, bedroom, dining room, kitchen, study room, bar



























| Weight | 1.450 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 60 × 5 in |
| Brand Name | MOLDEN |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce |
| Is Dimmable | No |
| Material | Metal |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | Wedge |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Parlor, Restaurant, Study, Master Bedroom, Exhibition Hall, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 2years |
| Number of light sources | 3 |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Lampshade Color | WHITE, black, Gold |
| Model Number | BY-601-500-1 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Choice | yes |
7 reviews for Nordic Simple Circles Pendant Lamp Chandelier LED 3 Rings lights for Dining Bar Living Room Chandelier Loft home decoration
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

r***l –
Thank you
Body Color: White Emitting Color: 3 color changeable
t***t –
Body Color: Black Emitting Color: 3 color changeable
Anonymous –
My Dear Friends, I am very satisfied with the wonderful purchase. The final price was only 10 cents of euro. 💶 . The quality is very satisfactory, and I highly recommend checking out the items offered by the store. However, I must make a criticism and warn you as I don’t know if it was just my case to have had problems with delivery to my address in Italy. 😅 nearly thirty days 🧐 . The order was shipped. ✈️ but it has been stopped for days 🤔 , for the rest everything is fine.
If you want, you can visit my page for any questions and clarifications on the matter.
Happy day and happy shopping to everyone.
Body Color: Golden Emitting Color: 3 color changeable
a***h –
Body Color: Black Emitting Color: 3 color changeable
S***l –
Body Color: Black Emitting Color: 3 color changeable
Anonymous –
Body Color: Black Emitting Color: 3 color changeable
Y***o –
Body Color: Black Emitting Color: 3 color changeable