POEDAGAR Luxury Brand Man Watch Waterproof Luminous Date Week Men’s Quartz Wristwatch Stainless Steel Fashion Sports Men Watches
$11.99 – $13.99Price range: $11.99 through $13.99
Package Included:
1 x POEDAGAR Clock
1 x POEDAGAR Box
1 x Watchband adjust tool
1 x Watch wipe
1 x Warranty card
After-Sales Service:
If you have any questions, please contact us by email, we will try our best to deal with it for you.We will reply within 24 hours.






























| Weight | 0.138 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 3 in |
| Brand Name | POEDAGAR |
| Band Material Type | Stainless steel |
| Display Type | Numberless |
| High-concerned chemical | None |
| Feature | Luminous, Auto Date, DIVER, Water-Resistance, swim, Week Display, Luminous Hands |
| Movement origin | CN () |
| Band Length | 21 |
| Style | Fashion & Casual |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Origin | |
| Battery Included | Yes |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Thickness | 10 |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | 827S-1 |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Certification | CE |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Choice | yes |
11 reviews for POEDAGAR Luxury Brand Man Watch Waterproof Luminous Date Week Men’s Quartz Wristwatch Stainless Steel Fashion Sports Men Watches
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
So good quality fast delivery
Color: 827 Gold Black S
p***n –
Looks amazing
Color: 827 Gold Black S
a***r –
Very beautiful watch and fast delivery to the states i love it definitely will order back more if needed
Color: 827 Silver Black S
s***r –
Very beautiful and high quality, comes with screw. Well packed. Love it. Thank you sell. I will buy it again.
Color: 827 Gold Black S
M***n –
Definitely not a top of the line watch. Fairly light weight and cheap feeling. However, it looks pretty sharp and will definitely serve its purpose the few times i’ll need it. Recommend for a cheap dress watch.
Color: 827 Gold Black S
s***r –
Great, very happy with it. Bought for gifts.
Color: 827 Gold Black S
A***o –
Great quality and weight i have come to love this brand
Color: 827 Gold Black S
Anonymous –
Hello, the package has arrived safely.
Color: 827 Gold Black S
Anonymous –
The package has arrived safely, thank you.
Color: 827 Gold Black S
Anonymous –
It’s beautiful and just like in the picture, comes with a box, everything is perfect.
Color: 827 Gold Black S
Anonymous –
Beautiful high-quality watch perfect for any occasion.
Color: 827 Gold Black S