Men’s Luxury Silver Stainless Steel Quartz Watch with Calendar
Rated 5.00 out of 5 based on 16 customer ratings
(16 customer reviews)
$25.99 Original price was: $25.99.$15.99Current price is: $15.99.
SKU:
44WY3RX9SAIW
Category: Men's Watches
Description








Additional information
| Weight | 0.085 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 10 × 2 in |
| Brand Name | TVK |
| Band Material Type | Stainless steel |
| Display Type | Numberless |
| High-concerned chemical | None |
| Feature | Auto Date, Shock Resistant |
| Movement origin | CN () |
| Band Length | 22 |
| Style | Fashion & Casual |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Origin | |
| Battery Included | Yes |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance Depth | No Waterproof |
| Case Material | Alloy |
| Case Thickness | 10mm |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | bw2304 |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Choice | yes |
Reviews (16)
16 reviews for Men’s Luxury Silver Stainless Steel Quartz Watch with Calendar
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$12.99 – $14.99Price range: $12.99 through $14.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$109.99 – $112.99Price range: $109.99 through $112.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $37.99Price range: $34.99 through $37.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$15.99 – $17.99Price range: $15.99 through $17.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$18.99 – $19.99Price range: $18.99 through $19.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$17.99 – $18.99Price range: $17.99 through $18.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
r***r –
Impressive
Color: WHITE
Anonymous –
Heavy. Resistant. very good
Color: black
S***e –
Color: black
C***z –
Color: WHITE
C***a –
Color: black
b***r –
Color: WHITE
U***r –
Great price
Color: black
A***A –
Color: black
d***g –
Color: black
l***r –
Color: WHITE
l***r –
Color: black
F***s –
Color: black
R***a –
Color: black
Anonymous –
Color: black
B***n –
Color: black
Anonymous –
For the price it’s a good watch
Color: black