Portable Electric Clothes Dryer 1250W Digital Multi-Function Iron Dryer Automatic Mini Drying Machine for Home Use
$124.99
SKU:
1A1MHBFSI54S
Category: Major Appliances
Description
Portable Electric Clothes Dryer 1250W Digital Multi-Function Iron Dryer Automatic Mini Drying Machine for Home Use
Kind Reminder:
At the moment, we only have the EU plug version available in stock.
Other plug types will require 7–9 days of production time before shipping.

Products Description

|
Description
|
Digital Multi-function Iron Dryer
|
|
Item size:
|
430x200x1200mm
|
|
Carton box size
|
695x380x500mm
|
|
Piece per carton box
|
4pcs
|
|
Gross weight
|
3.5kgs
|
|
Gift box size
|
340x240x370mm
|
|
Net weight
|
2.5kgs
|










Additional information
| Weight | 10.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 18 in |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| Housing Material | Plastic, Plastic |
| Certification | CE |
| Design | Other |
| Castor | No |
| Power-off Protection | No |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Power (W) | 1001-1500W, 1250w |
| Voltage | 220 V, 220-240V~, 50/60Hz |
| Cord Length | 1.2M |
| place of origin | Guangdong, |
| model number | MX-ID-5 |
| automatic type | Automatic |
| dimensions (l x w x h (inches) | 430*200*1200mm |
| dryer type | Ventilated Clothes Dryer |
| after-sales service provided | Free spare parts, Return and Replacement |
| warranty | 2 Years |
| capacity | 5-9.9kg |
| installation | Freestanding |
| energy efficiency rating | Class A |
| application | Hotel, RV, Household |
| power source | Electric |
| app-controlled | No |
| private mold | Yes |
| Logo/graphic design | Silk Screen Printing |
| packaging types | Corrugated Box, Color Box, Gift Box |
| Description Model | Digital Multi-function Iron Dryer |
| Item size | 430*200*1200mm |
| Carton box size | 695*380*500mm |
| Color | White |
| Piece per carton box | 4pcs |
| Gross weight | 3.5kgs |
| Gift box size | 340x240x370mm |
| Net weight | 2.5kgs |
| Functions | Fast Dryer Clothes |
Reviews (0)
Be the first to review “Portable Electric Clothes Dryer 1250W Digital Multi-Function Iron Dryer Automatic Mini Drying Machine for Home Use” Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$71.99 – $72.99Price range: $71.99 through $72.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$227.99 – $263.99Price range: $227.99 through $263.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$49.99 – $57.99Price range: $49.99 through $57.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.