Multi Functional Waterfall Basin Faucet 4 Water Outlet Mode Spray Faucet 360°Rotation,Hot Cold Water Sink Mixer Tap For Bathroom
$38.99 – $53.99Price range: $38.99 through $53.99
-
Function: washower Faucet
-
Valve Type: Ceramic Valve
-
Faucet Body Material: metal
-
Faucet Handle Material: metal
-
With 2 pipes(60CM G1/2")for cold and hot water
-
Suitable for 99% of sinks/basin
Faucet description
Sprayer Head Material : ABS Plastic Material
NOTE: with 60cm G1/2" hose
Note: Model A is a patented design with a hollow handle. Model B is a regular model with a non-hollow handle. Please purchase according to your needs.








| Weight | 1.422 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 21 × 7 in |
| Brand Name | NoEn_Null |
| Installation Type | Deck Mounted |
| High-concerned chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | |
| Housing Material | Stainless steel |
| Type | Basin Faucets, Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Choice | yes |
18 reviews for Multi Functional Waterfall Basin Faucet 4 Water Outlet Mode Spray Faucet 360°Rotation,Hot Cold Water Sink Mixer Tap For Bathroom
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

U***n –
Very good, strong material.
Arrived 5days earlier, well packed. 👍
Color: B Dark Grey
a***r –
Bought for my friend and he is happy like me and my wife
Color: B Silver
K***a –
Great quality, fast shipping. Thanks from hungary!
Color: B Silver
R***t –
People this is really a good product, easy to install and works perfectly. Very happy with it.
Color: B Silver
s***i –
Great faucet multipale points
Good quality and good packing
Color: B Dark Grey
Anonymous –
normal thread. needs an adapter if the taps are small 3/8 to 1/2
Color: B Silver
J***G –
Very good quality, everything excellent and in good condition. It shows that it is of good quality.
Color: A Dark Grey
F***o –
very good quality. excellent performance
Color: B Silver
Anonymous –
Color: B Silver
A***v –
The faucet is amazing. The box came with a little bit damage but the item is ok. pay attention to pipes, this is 1/2′ hose, for me they not worked and used my old ones (1/4′), you can also solve it with adapter.
The faucet installed and works well, no leaks, and looks like very good quality. All mods works as expected. Recommended for buy.
Color: B Silver
Anonymous –
Excellent product, excellent quality, arrived very quickly, highly recommended.
Color: B Dark Grey
Anonymous –
I needed to buy a converter adapter to fit the hose to my pipe, but once installed it works very well, just like advertised. The body is a light metal but seems sturdy.
Color: B Silver
V***s –
I will post a video/picture later but the product is very very good , it came well packaged and it functions well , all the 4 functionalities work and i love it , the design and everything .
Color: B Silver
Anonymous –
Amazing product. Very good quality.
Color: B Silver
Anonymous –
It was slightly larger than the existing faucet nut, so I removed everything up to the inner eccentric and installed it.
Color: B Silver
a***d –
Color: B Black
Anonymous –
Fast shipping. Good quality. Works great.
The pipes screws didn’t fit.so i used mine.
After all i am very satisfied
Color: B Dark Grey
ا***د –
The quality is excellent and its use is very easy. There is no equivalent in the Saudi market at the same price. I recommend it 😍❤️👌🏼
Color: B Dark Grey