Multi-Functional Waterfall Basin Faucet with 4 Water Outlets and 360° Rotation
$48.99 – $63.99Price range: $48.99 through $63.99
-
Function: washower Faucet
-
Valve Type: Ceramic Valve
-
Faucet Body Material: metal
-
Faucet Handle Material: metal
-
With 2 pipes(60CM G1/2")for cold and hot water
-
Suitable for 99% of sinks/basin
Faucet description
Sprayer Head Material : ABS Plastic Material
NOTE: with 60cm G1/2" hose
Note: Model A is a patented design with a hollow handle. Model B is a regular model with a non-hollow handle. Please purchase according to your needs.








| Weight | 1.422 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 21 × 7 in |
| Brand Name | NoEn_Null |
| Installation Type | Deck Mounted |
| High-concerned chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | |
| Housing Material | Stainless steel |
| Type | Basin Faucets, Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Choice | yes |
18 reviews for Multi-Functional Waterfall Basin Faucet with 4 Water Outlets and 360° Rotation
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

U***n –
Very good, strong material.
Arrived 5days earlier, well packed. 👍
Color: B Dark Grey
a***r –
Bought for my friend and he is happy like me and my wife
Color: B Silver
K***a –
Great quality, fast shipping. Thanks from hungary!
Color: B Silver
R***t –
People this is really a good product, easy to install and works perfectly. Very happy with it.
Color: B Silver
s***i –
Great faucet multipale points
Good quality and good packing
Color: B Dark Grey
Anonymous –
normal thread. needs an adapter if the taps are small 3/8 to 1/2
Color: B Silver
J***G –
Very good quality, everything excellent and in good condition. It shows that it is of good quality.
Color: A Dark Grey
F***o –
very good quality. excellent performance
Color: B Silver
Anonymous –
Color: B Silver
A***v –
The faucet is amazing. The box came with a little bit damage but the item is ok. pay attention to pipes, this is 1/2′ hose, for me they not worked and used my old ones (1/4′), you can also solve it with adapter.
The faucet installed and works well, no leaks, and looks like very good quality. All mods works as expected. Recommended for buy.
Color: B Silver
Anonymous –
Excellent product, excellent quality, arrived very quickly, highly recommended.
Color: B Dark Grey
Anonymous –
I needed to buy a converter adapter to fit the hose to my pipe, but once installed it works very well, just like advertised. The body is a light metal but seems sturdy.
Color: B Silver
V***s –
I will post a video/picture later but the product is very very good , it came well packaged and it functions well , all the 4 functionalities work and i love it , the design and everything .
Color: B Silver
Anonymous –
Amazing product. Very good quality.
Color: B Silver
Anonymous –
It was slightly larger than the existing faucet nut, so I removed everything up to the inner eccentric and installed it.
Color: B Silver
a***d –
Color: B Black
Anonymous –
Fast shipping. Good quality. Works great.
The pipes screws didn’t fit.so i used mine.
After all i am very satisfied
Color: B Dark Grey
ا***د –
The quality is excellent and its use is very easy. There is no equivalent in the Saudi market at the same price. I recommend it 😍❤️👌🏼
Color: B Dark Grey