Modern Minimalist LED Pendant Light Chandelier For Bedroom Restaurant Living Room Gold Black Hanging Lamps Decoration Led Lustre
$19.99 – $36.99Price range: $19.99 through $36.99
Product Information
-
Product Type:Pendant Light
-
Is Bulbs Included: Yes
-
Product Color:Black / Gold
-
Size:L9*H40CM;L9*H40CM;2Head
-
Voltage:90-260V
-
Wattage:16/36W
-
Material:Iron work
-
Lighting Area:3-12㎡
-
Light Color;Warm white/Tricolor light
-
Warranty:2year
-
Certification: CCC,CE,PSE,ROHS
-
Space:Bedroom/Restaurant/Living Room
Product Features
-
Modern Minimalist LED Iron Pendant Light.
-
Built-In LED Light Source, Sufficient Brightness Not Harsh
-
Iron Lamp Body, Anti-Corrosion And Rust, Durable..
-
Highly Translucent Lampshade With Good Light Transmission.
-
The Hanging Line Adjustable, Not Limited By Floor Height.













| Weight | 0.723 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 16 × 9 in |
| Brand Name | DARHYN |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, pse, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| Material | Acryl |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | Wedge |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Installation Method | Assembly |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 2 year |
| Number of light sources | > 20 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Lampshade Color | black, Gold |
| Technics | Painted |
| Finish | Iron |
| Model Number | PL230 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Choice | yes |
19 reviews for Modern Minimalist LED Pendant Light Chandelier For Bedroom Restaurant Living Room Gold Black Hanging Lamps Decoration Led Lustre
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

N***o –
Excellent light. Good quality. Bright light. I recommend the seller. Will re order again. Very quick shipping
Body Color: Gold oval and round Wattage: trichromatic light Ships From: CHINA
Anonymous –
Excellent light. Good quality. Bright light. I recommend the seller. Will re order again. Very quick shipping
Body Color: Gold oval and round Wattage: trichromatic light Ships From: CHINA
R***e –
Perfect 👌
Body Color: Black-2 head Emitting Color: Warm white
Anonymous –
Great lamp, looks beautiful as a gift.
Body Color: Black-2 head Emitting Color: Tricolor light
R***A –
Excellent product. Good quality
Body Color: A-Black-2 head Emitting Color: Tricolor light
Anonymous –
The chandelier is simply amazing and high quality, arrived faster than expected.
Makes great lighting and looks simply beautiful
Body Color: Gold oval and round Wattage: Natural light Ships From: CHINA
A***n –
Looks good
Body Color: A-Black Emitting Color: Tricolor light
6***r –
nice lamp, lightweight, quite bright, good for reading.
Body Color: Black Emitting Color: Warm white
M***i –
very good product quality. just as seen in the images
Body Color: Black single Round Wattage: Warm white Ships From: CHINA
5***r –
Very much, the product arrived quickly, and really affordable and beautiful!!! The lighting is nice and the product arrived well-packaged.
Body Color: Gold-2 head Emitting Color: Warm white
M***i –
everything very well. It arrived on time without delays.
Body Color: Black single Long Wattage: Warm white Ships From: CHINA
Anonymous –
The chandelier has a very substantial feel to it. It looks absolutely perfect when hung up. I’m very pleased with it. A thoroughly satisfying shopping experience.
Body Color: A-Black Emitting Color: Warm white
R***r –
The chandelier has a very substantial feel to it. It looks absolutely perfect when hung up. I’m very pleased with it. A thoroughly satisfying shopping experience.
Body Color: A-Black Emitting Color: Warm white
Y***v –
Very beautiful!! Worth the price
Body Color: Gold Emitting Color: Warm white
Anonymous –
Very beautiful!! Worth the price
Body Color: Gold Emitting Color: Warm white
Anonymous –
Arrived quickly, exactly as described, stunning!
Body Color: Gold single Round Wattage: Warm white Ships From: CHINA
V***u –
The product is really good, the price is not expensive but the quality is good, the brightness is very high, and it can be placed on a long cabinet as both an ambient light and a reading light, as well as a night light mode. Highly recommended
Body Color: Black single Round Wattage: White light Ships From: CHINA
i***m –
The delivery speed is very fast, the quality is very good, i really like it, and i will repurchase it next time
Body Color: Black A head Wattage: White light Ships From: CHINA
M***v –
Very good product and fast delivery
Body Color: Black Emitting Color: Warm white