MN99s V2 MN98 1:12 Scale 4WD RC Rock Crawler Truck with LED Light
$84.99 – $149.99Price range: $84.99 through $149.99
2024 New Upgraded al MN99s MN98 1/12 RC Car RC Crawler 2.4G 4WD Racing Off-road Truck Fast High Speed Electric Vehicle with Led Light Toy for kids
DIY Unlocks More Fun!

Whats Difference between Old and New 2024 version

Specifications:
● NAME: WPL MN99S MN-99 MN98 Model
● Scale: 1/12
● Speed: ≥8.72km/h
● Transmitter frequency: 2.4GHz
● Transmitter battery: 4*AA battery (not included)
● Motor model: 280 motor
● Material: plastic
● Charge time: about 180min
● Using time: about 25min
● Control distance: about 80m
● Function: forward, backward, turn left, turn right
● Size: about 35*16.5*20.5cm/13.8*6.5*8in
● 2.4GHz Frequency: The remote control car utilizes 2.4GHz wireless technology to achieve long control distance and strong anti-interference ability, allowing multiple cars to play at the same without signal interference.
● Simulated Design: This RC car is designed with all-round simulated control, rubber tires and light as well as full-scale steering gear, sturdy and resistant to impact and collision.
● Anti-slip Tires: The remote control car comes with anti-slip rubber tires that feature stronger grip and friction resistance. This car is suitable for various terrains such as sand, grass, rocks, muddy roads and so on.
● Multiple Functions: This remote control car is designed with flexible structure and can drive forward/backward and turn left/right, suitable for kids playing.
● Long Endurance Time: The remote control car is equipped with a 7.4V 1200mAh large capacity lithium battery, achieving about 25min endurance time.
Description:
● All-round simulation control, forward/backward, left/right turn, full-scale steering gear and proportional control.
DIY accessories replacement, upgraded and suitable for playing.
● Simulated rubber tires with stronger grip and friction resistance; 7.4V 1300mAh large capacity lithium battery, strong power, long-lasting battery life.
● Upgraded alloy material, anti-wear and fall; 2.4GHz anti-interference automatic code to allow multiple cars to race.
● Simulated lights.
Package Include:
● Like Picture show which you choose





















| Weight | 1.501 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 26 × 21 in |
| Brand Name | skymaker |
| Recommend Age | 14+y |
| High-concerned chemical | None |
| Is Electric | Lithium battery |
| Origin | |
| Is Batteries Included | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Throttle servo | as description |
| Torque | as description |
| Model Number | 2024 new MN99s Mn98 |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Wheelbase | as description |
| Tire Track | as description |
| Dimensions | About 32*15.5*19.5 cm |
| Remote Distance | About 50m |
| Type | Car |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB Cable |
| Remote Control | Yes |
| Scale | 1:12 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Features | Remote Control |
| Power | Built-in rechargeable battery |
| Charging Voltage | 7.4V (not including) |
| Design | Dirt Bike |
| Warning | Other |
| Warranty | 30 |
| Control Channels | 4 channels |
| Steering servo | as description |
| Flight Time | 20-30mins |
| Choice | yes |
19 reviews for MN99s V2 MN98 1:12 Scale 4WD RC Rock Crawler Truck with LED Light
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Works well and very fun to play with
Color: 1B1500-A1-S-FB
T***u –
👍
Color: mn99s-1B1200
d***r –
Fast shipping, accurate description.thank you a+
Color: 1B3000-MSet-RF-S-FB
d***r –
Fast shipping, accurate description.thank you a+
Color: mn98-1B1200
y***a –
So good!
Color: mn99s-1B1500-MDS-S
a***r –
The delivery was fast and the cost performance is quite good!! I recommend purchasing it! !
Color: 1B1500-MDS-RF-S
p***b –
Superb model, all the metal bits as nice as they are really are not needed, this is a very capable machine out of the box, you have to adapt and build the metal parts yourself, there are no instructions for them – its a fun build but adding them will be challenging.
I think a 300mah battery is essential personally.
Again superb out of the box, thank you!
Color: mn98-1B3000-MDS-RS-S
l***l –
perfect
Color: mn99s-1B1200
B***n –
Great rc so far super top heavy good bead locks very sticky and need to get better suspension when you order very bouncy
Color: mn99s-1B1200
p***r –
Very fast delivery, product meets my expectations!
4X4 is very responsive and climbs everywhere like a fat pro with these suspensions and soft tires.
It has front and rear lights, turn signals, and even brake lights when moving forward and braking.
I recommend without any problem!
Color: mn99s-1B1500-MDS-S
a***r –
Really happy. Quality seems really good, accessories are simple to install. Maybe suggest glueing on the snorkel and rear ladder as they sometimes pop off in rough crashes, but ymmv. Highly recommend.
Color: 1B1500-MDS-RF-S
Anonymous –
The quality is very good.
Color: mn99s-1B1500-MDS-S
a***n –
Delivery well before the expected date in France. I chose the option with metal drive shafts. Simply perfect. Already my second MN vehicle. Excellent value for money.
Color: mn99s-1B1500-MDS-S
8***r –
I don’t remember ordering this one but at least i woke up with my pants still on. I highly recommend this seller.
Color: mn99s-1B3000-C3-RF-S
8***r –
Not sure how it happened again but i bought this without any recollection of what happened that night. This time i woke up with my pants down and my wallet had a extra fit bucks in it. Great price and always an adventure!! !
Color: mn99s-1B1200-FB
A***r –
Arrived in good condition. Goods as expected
Color: mn98-1B1500-MDS-S
Anonymous –
Arrived in foam box and in good shape! !definitely recommend this seller and super fast shipping!! !..excellent rc truck amd works great! ! Ordered the yellow one with the plastic accessories and roof net but some of the weapons and other accessories are useless because they can’t mount to the body unless it has a exo cage for the weapon holders to snap onto. No where to put the fake winch or high lift jack. . Can’t mount the rack to hold the shovel,axe or pry bar either but it’s a nice edition for the price. . Might be able to screw in some of the mounts that hold the accessories and gas cans. . Definitely recommend this truck and seller. . Happy with purchase! ! 💯 😎
Color: 1B1500-U01-W12R-S
Anonymous –
Aesthetically it’s very good, similar to the real thing. For the price, I couldn’t ask for more.
Color: mn99s-1B1200-FB
A***o –
Very satisfied with the purchase, it arrived quickly, well packaged, and everything was as agreed.
Color: mn99s-1B1200