Modern Long Pendant Light 100cm Black LED for Dining Room Kitchen
$45.99 – $49.99Price range: $45.99 through $49.99
• Modern Design :The FRPY Pendant Lights boast a modern and simple design, perfect for adding a touch of elegance to any room.
• Versatile Use :Ideal for various spaces such as dining rooms, kitchens, living rooms, and hotel rooms, these lights are versatile and adaptable.
:long pendant light
Size:100*2cm
Material: Aluminum + Iron
Power:26w
Color:black
light source:LED
space:8-15 square metre
Specification:
Material: Aluminum + silicone
Rated current: 0.28A
Rated voltage: 220V
Cable range: 0.08-4 mm²/ 28-12 AWg
Package Inclusions: (as per your choice)
Aluminum lamp body X1, chassis X1, screw fittings X1, silicone lampshade X1.

-
Adjustble hight 150cm

-
Technology changes life
True eye protection


-
LONG PENDANT LIGHT | IN THE DINING ROOM | SIZE:100*2CM | BLACK | POWER:26W


-
LONG PENDANT LIGHT | IN THE DINING ROOM | SIZE:120*2CM | BLACK | POWER:26W


-
LONG PENDANT LIGHT | IN THE DINING ROOM | SIZE:150*2CM | BLACK | POWER:26W


-
LONG PENDANT LIGHT | IN THE DINING ROOM | SIZE:100*2CM | BLACK | POWER:26W





-
Wrought iron suction top plate

-
High quality aluminu lamp body

-
The little things are the real thing





















| Weight | 0.862 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 15 × 11 in |
| Brand Name | FRPY |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | ce |
| Is Dimmable | No |
| Material | aluminum |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | Wedge |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | Assembly |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 2 years |
| Number of light sources | > 20 |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Lampshade Color | black |
| Switch Type | Knob switch |
| Technics | Plain Dyed |
| Finish | Iron |
| Model Number | DD-003 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| feature1 | Installed in the restaurant |
| feature 2 | Sofa in the living room |
| feature 3 | TV wall in the living room |
| Choice | yes |
4 reviews for Modern Long Pendant Light 100cm Black LED for Dining Room Kitchen
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

a***r –
Body Color: 100cm black Emitting Color: Cold White
Anonymous –
It seems cheaper than the price.
Body Color: 100cm black Emitting Color: Cold White
a***i –
Body Color: 100cm black Emitting Color: tricolor
a***o –
Everything is perfect and of very good quality, I will buy more of them.
Body Color: 100cm black Emitting Color: tricolor