Modern Minimalist High Bar Chair with Swivel Backrest for Living Room and Restaurant
$123.99 – $132.99Price range: $123.99 through $132.99
SKU:
XWDOTAIXSBL3
Category: Bar Furniture
Description
Modern Minimalist Living Room High Bar Chairs Home Furniture Restaurant Bar Stool Nordic Hotel Swivel Backrest Armchair



































Additional information
| Weight | 10.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 65 × 45 in |
| Brand Name | FOSUHOUSE |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Installation Method | self-contained |
| With Handrails | Yes |
| Type | Bar Furniture |
| Appearance | Modern Style |
| is_customized | Yes |
| Illuminated | No |
| Material | Synthetic Leather |
| Style | Minimalist Modern |
| Use | Commercial |
| Folded | No |
| Specific Use | Bar Chair |
| Model Number | plfz |
| Height Adjustable | No |
| Backrest Height | 800mm |
| Size | multiple size |
| Is Rotatable | Yes |
| General Use | Commercial Furniture |
Reviews (0)
Be the first to review “Modern Minimalist High Bar Chair with Swivel Backrest for Living Room and Restaurant” Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$437.99 – $517.99Price range: $437.99 through $517.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$96.99 – $108.99Price range: $96.99 through $108.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$77.99 – $82.99Price range: $77.99 through $82.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.