Modern Nordic Metal and Glass LED Pendant Lamp for Living Room and Dining Room
$28.99 – $99.99Price range: $28.99 through $99.99
Modern Creative Glass Restaurant Small Pendant Light
1.Item No :QTG129
2.Brand name : MSZGJY
3.Voltage:90V-260V
5. Material : Metal+Glass
6.Certificate : CE &UL
7.Light source :E27
8.Style : Nordic, modern
9.Lamp body color : Amber,Transparent,Smoky gray
10.Delivery time : within 1 days
11.Packing size :20*20*25cm
12.Suitable place : Living room, dining room, bedroom, children's bedroom, study,Bar table attic..

Versatile Installation
With its cord pendant installation type, this lamp can be easily hung in various locations such as living rooms, dining rooms, and bedrooms.




LED Light Source
Equipped with energy-efficient LED bulbs, this pendant lamp offers bright illumination while conserving power.
TURN ON


Modern Style Design
The chandelier boasts a modern style design, perfect for adding a touch of elegance to any living space.






Smart Device CompatibilityAlthough not a smart device, its traditional on/off switch provides straightforward operation without the need for smart home integration.
Product Details:
Electroplating process metal lamp body, high light transmission glass lampshade, uniform and soft light transmission!



FAQ
















| Weight | 3.550 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 41 × 25 in |
| Brand Name | MSZGJY |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | Assembly |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 2 year |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Is Dimmable | No |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Material | Glass Stone |
| Technics | Forged |
| Base Type | E27 |
| Finish | Polished Steel |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Model Number | QTG129 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Is Smart Device | No |
| Choice | yes |
20 reviews for Modern Nordic Metal and Glass LED Pendant Lamp for Living Room and Dining Room
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Chegaram em um tempo considerável. Gostei bastante, ficaram lindas!
Body Color: Amber Emitting Color: Cold White
Anonymous –
The quality is very good, and I am very satisfied after installation
Body Color: 5head Smoke Gray Emitting Color: Warm White
Anonymous –
very beautiful lamp
Body Color: 3 head Smoke Gray B Emitting Color: Warm Light Bulb
C***o –
Packaging, delivery time, material, everything perfect. Easy to assemble, I just replaced some construction site lamps. The package also contains 4W bulbs, small ones that in Italy cost over five euros each.
Body Color: Smoky gray Emitting Color: Warm White
C***o –
I just replaced the construction site lights with these lovely chandeliers. Really very beautiful, super fast shipping, bulb included.
Body Color: Transparent Emitting Color: Warm White
Anonymous –
It arrived bigger than I imagined, it’s of good quality and I recommend buying it. I haven’t put them on yet but I’ll let you know how they look.
Emitting Color: Warm White Body Color: Amber
t***i –
Beautiful chandelier. Just like the photo. Very classy. It could be better if there were instructions to help us.
Body Color: 5head Amber Glass B Emitting Color: Warm Light Bulb
Anonymous –
Excellent, very cute. It’s medium/small size. It’s not that big. But it still works for me. Perfectly packaged. 10 days to arrive in Chile.
Body Color: Amber Emitting Color: Warm White
m***r –
bombshell, amazing! !! I will check the beautiful products.
Upgrade my kitchen to several levels, its quality is very good.
Body Color: Amber Emitting Color: Warm White
s***r –
Safe arrival, affordable price, beautiful lights
Body Color: 3 head Smoke Gray Emitting Color: Warm White
Anonymous –
They are beautiful! They are perfect for the entrance of my house!!
Emitting Color: Warm White Body Color: Smoky gray
z***r –
Satisfied. It’s really fantastic. When the light is off, it has a hint of gold. But when the light is on, it’s very bright. It looks good both from top to bottom and from bottom to top.
Body Color: A 10 Transperant
Anonymous –
I bought these ceiling lamps and adapted them for the wall— they look perfect by the head of my bed! Good quality, stylish design and great luminosity. Exceeded expectations. I recommend!
—
Emitting Color: Warm White Body Color: Amber
Anonymous –
The lights are very beautiful, and the merchant’s service attitude is very good, worth recommending
Body Color: 3 head Smoke Gray A Emitting Color: Warm Light Bulb
Anonymous –
Great, fast shipping and very well packaged. I didn’t know how to assemble it and the seller responded quickly and bothered to send me images to solve my doubt. I am very grateful. Pending to connect it to the electrical grid. Very positive experience.
Body Color: 1 head Smoky grey Size: 15cm
d***r –
Brightness and color temperature are adjustable, which makes it very practical to use.
Body Color: A 10 Transperant
t***r –
Luce ad alto colore, trasparente e naturale, stabile e durevole, facile da installare, molto comodo da usare!
Body Color: A 13 Transperant
a***o –
Everything is perfect and of very good quality, I will buy more of them.
Emitting Color: Warm White Body Color: Smoky gray
a***o –
Everything is perfect and of very good quality, I will buy more of them.
Emitting Color: Warm White Body Color: Amber
I***r –
The lamp is really, really beautiful. It came with a longer cord, which I shortened to the length I wanted. I’m really satisfied, thank you very much.
Body Color: Smoky gray Emitting Color: Warm White