Natural Stone Turquoise Bracelets for Women 2mm/3mm Beads 18K Gold Plated
$23.99 Original price was: $23.99.$13.99Current price is: $13.99.
Semi-Precious Stones
Crafted with natural stone turquoises, these bracelets offer a touch of elegance and sophistication.
Versatile Size Options
Available in 2mm/3mm beads, these bracelets cater to different tastes and styles.
Boho Style
With their geometric shape and fine fashion design, these bracelets exude a bohemian vibe.
Lace-Up Clasp
Featuring a lace-up clasp, these bracelets ensure a secure and comfortable fit for all wearers.
18K Gold Plating
The 18K gold plating adds a luxurious shine, making these bracelets perfect for any occasion.






| Weight | 0.020 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 1 in |
| Brand Name | NONE, Vlen |
| Gender | Women |
| Material | Semi-precious stone |
| High-concerned chemical | None |
| Metals Type | Copper |
| Bracelets Type | Chain & Link Bracelets |
| Origin | |
| CN | Guangdong |
| Chain Type | Link Chain |
| Item Type | Bracelets |
| Clasp Type | Lace-up |
| Compatibility | All Compatible |
| Shapepattern | Geometric |
| Model Number | V240722001 |
| Setting Type | None |
| Fine or Fashion | Fashion |
| Style | Bohemia |
| Function | NONE |
| Metal | 18K Gold Plated/natural stone |
| Store Service | Supporting Wholesale/Drop Shipping/Retail |
| Occasion | Gifts for Girlfriend, Anniversary, Engagement, Party, Wedding |
| Wholesale | Accepted, contact get wholesale price |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
18 reviews for Natural Stone Turquoise Bracelets for Women 2mm/3mm Beads 18K Gold Plated
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
V***e –
Metal Color: only C
Anonymous –
Linda
Metal Color: only C
Anonymous –
beautiful
Metal Color: only D
a***i –
Metal Color: only D
a***i –
Metal Color: only C
V***i –
Metal Color: only B
J***a –
Beautiful bracelet, so delicate 😍
Metal Color: only A
d***i –
Metal Color: only C
S***z –
Metal Color: only C
a***r –
Metal Color: only B
Anonymous –
Very nice and small size
Metal Color: only A
Anonymous –
Beautiful but delicate wrist
Metal Color: only B
Anonymous –
Beautiful but for a slender wrist
Metal Color: only D
S***a –
Magnificent
Metal Color: only D
S***a –
Magnificent
Metal Color: only C
S***a –
Magnificent
Metal Color: only B
S***a –
Magnificent
Metal Color: only A
M***o –
Metal Color: only A