Solid Wood Bar Chair High Stool with Backrest for Home
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
$1,550.99 Original price was: $1,550.99.$1,540.99Current price is: $1,540.99.
SKU:
1JCE56WD43MB
Category: Bar Furniture
Description































Additional information
| Weight | 7.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 96 × 53 × 49 in |
| Brand Name | NONE |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Installation Method | Assembly |
| With Handrails | No |
| Type | Bar Furniture |
| Appearance | Modern Style |
| is_customized | Yes |
| Illuminated | No |
| Folded | Yes |
| Specific Use | Bar Chair |
| Height Adjustable | Yes |
| Backrest Height | 800mm |
| Is Rotatable | Yes |
| General Use | Commercial Furniture |
| Whether Cushioned | Yes |
Reviews (2)
2 reviews for Solid Wood Bar Chair High Stool with Backrest for Home
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Bar Stools Set of 2, Adjustable PU Leather Swivel Hydraulic Counter Chairs with Armrest and Back
5.0
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$437.99 – $517.99Price range: $437.99 through $517.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$66.99 – $87.99Price range: $66.99 through $87.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$96.99 – $108.99Price range: $96.99 through $108.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$123.99 – $132.99Price range: $123.99 through $132.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$161.99 – $163.99Price range: $161.99 through $163.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
Color: LIGHT GRAY
R***a –
Color: LIGHT GRAY